poniedziałek, 20 października 2014

Wesoły Słonik ... Słoń z ręczników...


Dostałam poważne zadanie: zapakować prezent na urodziny : kosmetyki i 3 ręczniki różnej wielkości. W szczególności z możliwych do wykonania wariantów odpadała torebka prezentowa bo to zabiło by już zupełnie efekt wizualny... Zwinięcie ich w rulonik i dołożenie kosmetyków nie wyglądało zbyt ciekawie, mimo że lepsze od torebki. Kombinowałam dalej... Kiedyś robiłam już łabędzie z ręczników, wyglądały dość ciekawie i się podobały... tym razem jednak padło na słonika :) Ponieważ ręczniki były nierówne, to słonik ma troszkę za dużą głowę, ale nie rzucało to się aż tak w oczy...

Tutaj przymiarka...


W efekcie finalnym - jak widać na poniższym zdjęciu - kosmetyki musiały jednak leżeć. Były za ciężkie. Gdybym robiła to jeszcze raz i miała więcej czasu na pewno użyłabym koszyk, gdyż wtedy i kosmetyki i słonik lepiej by się prezentowały w celofanie :) Ale jak na pierwszy raz jestem zadowolona, obdarowana osoba również - a to się liczy najbardziej!

I fotka robiona na szybko przed wyjściem z domu ...


***

Edyta - Mówię Ci - rób! Miło się przy nich pracuje, a na pewno ktoś się ucieszy z prezentu :) Wyobrażasz sobie choinkę ozdobioną takimi śnieżynkami? Marzenie!

Katarzyna - Jeśli umiesz machać szydełkiem to pierwszy krok! Do zrobienie tego pledu potrzeba znajomości robienia oczek łańcuszka, oczek ścisłych i słupków! Jest też dużo instrukcji jak robić i łączyć babcine kwadraty na youtube lub na różnych blogach gdzie dziewczyny krok po kroku ze zdjęciami pokazują i opisują jak to trzeba zrobić -także schemat niepotrzebny :) Zachęcam do próby na małym kawałeczki np zrobienia poduchy :)

Anita M - Kiedyś może uda mi się zrobić choinkę tylko w moich ozdobach - na razie jest ich troszkę za mało i wspomagam się kupnymi ale z roku na rok przybywa :) Pozdrawiam.

byle do jutra - Poszperałam trochę w necie i znalazłam kilka schematów z gotowym wyrobem, także chyba skuszę się na którąś z nich. Nie chcę Ci głowy zawracać skanowaniem gazetek, ale gdyby coś to się zgłoszę. Bardzo dziękuję za chęć pomocy, jesteś Kochana :):)

Kasia J. - Ogromnie się cieszę czytając takie komentarze. Dziękuję bardzo i pozdrawiam :):)

Anielique - Jasne! Wystarczy poczekać do Świąt jak już choinka będzie u mnie :) Pozdrawiam :):)

Ewelina - No kolejny, ale to raczej w dalszej przyszłości. Może w przyszłym roku .... kilka miesięcy zostało. Na razie po skończeniu tego kolosa nie mam siły, ale z drugiej strony już mnie rączki świerzbią :) Pozdrawiam :):)

5 komentarzy :

  1. Świetny pomysł na słonia z ręczników, ile talentów jeszcze trzymasz w zanadrzu? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomysł na zapakowanie prezentu rewelacyjny!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione tutaj słowo :)