niedziela, 29 grudnia 2013

Serwetka szydełkowa - szarościJak tam czujecie się po Świętach? Mnie dopadło przeziębienie ale z nim walczę, Święta jak zwykle spędzone w cudownej rodzinnej atmosferze, szkoda, że bez śniegu, który według mnie robi jednak niepowtarzalny klimat. Ale co tam, w zimie wiosna też nie jest zła :)
Wciąż pracuje nad pledem, miałam zamiar trochę podgonić, ale na razie idzie mi to bardzo kiepsko, ponieważ podczas Świąt chciałam skupić się na świętowaniu i spędzaniu czasu z bliskimi, a teraz dopada mnie nauka - dużo zaliczeń przypada na czas przed sesją, czyli cały styczeń. Nie marudzę, oj nie, ja w sesji jestem bardzo kreatywna i mam czas na robótkowanie, wieczorami gdy już nie mam sił na naukę, właśnie tak się odstresowuję i relaksuje. Przy ostatniej sesji powstała dość spora porcja biżutków, teraz to chyba jednak królować będzie szydełko :P


Serwetka ma 22cm średnicy i jest dość mięsista, równie dobrze może też służyć jako podstawka pod garnki w kuchni. Chciałam zaryzykować z innym kolorem - chociażby mocnym żółtym czy też czerwonym, ale jednak na razie do pokoju by mi to średnio pasowało, więc zrezygnowałam. Ze względu iż teraz mam dość znany, tani Ikeowy stolik, nie ma tam miejsca na większą serwetkę, pozostaje ta.... gdy dorobię się czegoś większego planuje dodać to niej jakiś kolor i ją najnormalniej w świecie powiększyć :) Sam kolor bardzo mi się podoba, więcej jestem z tej pracy szalenie zadowolona :) Na dniach pokażę też jeszcze małe drobiazgi, które udało mi się wyszydełkować :)


Teraz pozostaje mi jedynie dorobić 4 lub w przypływie weny 6 podkładek pod kubki, aby stworzyć taki bardzo fajny komplet :) Początek serwetki jak i podkładki, które mam nadzieję wykonam to wzór pochodzący z TEGO FILMIKU :)


Dziękuję Wszystkim za słane wszelkimi drogami życzenia :)  
Mam nadzieję, że i Wasze się spełnią!

6 komentarzy :

 1. Piękna jest! Widać, że znalazłaś z szydełkiem nić porozumienia:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak dalej, nie poddawaj się i ćwicz!!! Pozdrawiam i trzymam kciuki za pomyślną sesję!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. o proszę jaka zdolniacha :D Też kiedyś się w to bawiłam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Coraz lepiej Ci idzie z szydłem! Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Serwetka ładnie wygląda a sądzę, że uroku dodaje jej własnie ten szary kolor. Jej zaletą jest również to, że szybciutko się robi:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione tutaj słowo :)